• Ana Sayfa » Forumlar » Bayanlara Özel » Müslüman hanımlar! Eşlerinizin kıymetini bilin.
 • 16 Mart 2021 | 11:32:52

  Müslüman hanımlar! Eşlerinizin kıymetini bilin.
  Müslüman hanımlar! TV’lerin, dizilerin, feminizmin, kültürün, ahlakı bozuk arkadaş, akraba ve komşuların rüzgârına kapılıp eşlerinize saygısızca ve edep sınırlarını aşacak şekilde davranmayın. Çünkü Efendimiz (S.A.S.) buyuruyor ki: “Kocalarınıza olan davranışlarınıza dikkat edin. Çünkü onlar sizin cennetiniz veya cehenneminizdir. Eğer bir kadın kocasıyla tartışır ve ‘Ben senden ne hayır gördüm ki,’ derse, iyilikleri boşa gitmiş olur.” (Camiu’s-Sağir)

  Müslüman hanımlar! Bu bozuk düzene, türlü ahlaksızlıklara ve tuzaklara rağmen her akşam harama bulaşmadan işlerinden evlerine gelen eşlerinizi karşılarken sanki Allah yolunda cihattan dönen bir mücahidi karşıladığınızı unutmayınn! Çünkü Efendimiz (S.A.S.) buyuruyor ki: “Kim yaşlı anne-babasını geçindirmek için çalışırsa, o Allah yolundadır. Kim çoluk-çocuğunun rızkı için çalışırsa, o da Allah yolundadır. Kim kendi geçimini temin etmek için çalışırsa, o da Allah yolundadır. Kim helâl kazanç için yorgun ve bitkin olarak akşamlarsa günah¬ları bağışlanmış olarak akşamlamış olur.” (Camiu’s-Sağir)


  Müslüman Hanımlar! Evine sahip çıkan, harama tenezzül etmeyen, ailesine ihanet etmeyen, güler yüzlü, ibadetlerine düşkün eşlerinize yemek hazırlarken, sofra kurarken sanki Allah yolunda hac ve cihad yapmış birine hazırlık yaptığınızı unutmayın! Çünkü Efendimiz (S.A.S.) buyuruyor ki: “Hac yapmış gibi sevap kazanarak geceleyen, Allah yolunda savaşa çıkmış gibi mükâfat alarak sabahlayan kimselere müjdeler olsun. Bu kimseler, helalle yetinip, az bir dünyalığa kanaat edip, harama tenezzül etmeyenlerdir. Çoluk çocuğunun ya¬nına gülerek varır. Yanlarından gülerek ayrılır. Nefsim kudreti elin¬de bulunan Allah'a yemin ederim ki böyle kimseler, aziz ve celil olan Allah yolunda hac yapıp cihad edenlerle aynıdırlar.” (Camiu’s-Sağir)

  Müslüman hanımlar! Eviyle ve ailesiyle gücü yettiği kadar ilgilenmeye ve vakit ayırmaya çalışan eşlerinizin Peygamber müjdesine nail olduğunu unutmayın! Çünkü Efendimiz (S.A.S.) buyuruyor ki: “Diline hâkim olan, evinde çoluk çocuğuyla bulunmaktan, (vakit ayırmaktan, sahip çıkmaktan) zevk du¬yan ve günahlarına ağlayan kimseye müjdeler olsun!” (Camiu’s-sağir)


  Müslüman hanımlar! Eşlerinizin çocuklarınızla oynamasının, onlarla ilgilenmesinin ve hatta onlara sevgi ve şefkatle bakmasının bile çocuklarınıza bir hayır olarak yazıldığını unutmayın! Çünkü Efendimiz (S.A.S.) buyuruyor ki: “Baba çocuğuna kendisinden razı olduğunu gösteren bir bakışla baktığında, evlat bir köleyi hürriyetine kavuşturmuş gibi sevap kaza¬nır. Babanın evladına duası da peygamberin ümmetine duası gibidir.” (Camiu’s-Sağir)

  Müslüman hanımlar! Eşlerinizin evlerine aldıkları, günlük ihtiyaçların, market ve manav alışverişlerinin bile Allah tarafından onlara büyük bir sevap ve sadaka olarak yazıldığını unutmayın! “Erkeğin hanımına yedirdiği sadakadır, çocuğuna yedirdiği sadakadır, hizmetçisine yedirdiği sadakadır, ken¬di yediği de sadakadır. Erkek, hanımına su dahi içirse ondan sevap kazanır. Kulun sevap kefesine ilk konulacak ameli, çoluk çocuğuna geçimi için yaptığı harcamalardır. (Camiu’s-Sağir)

  Müslüman hanımlar! Evinin ve ailesinin yükünü üstlenen, çoluk çocuğunun geleceği için gece gündüz çalışan, çabalamaya gayret eden eşlerinize bakarken, dua ettiği zaman duası engelsiz bir şekilde Allah’a ulaşan bir kula baktığınızı unutmayın! Çünkü Efendimiz (S.A.S.) buyuruyor ki: “Babanın duası, hiç bir engelle karşılaşmadan Allah'ın huzuruna çıkar.” (Camiu’s-Sağir)

  Alinti  Yazar :Sevdali1
  Mesaj: 1000+  Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group