• Ana Sayfa » Forumlar » Hakkında Bilgi » 2013 yılı Kutlu Doğum Haftası İnsanlık Onuru
 • 15 Nisan 2013 | 11:58:14

  2013 yılı Kutlu Doğum Haftası'nın ana konusu "İnsanlık Onuru" oldu. Diyanet İşleri Başkanlığı, başlatmış olduğu etkinliklerle Peygaberimiz'in insanlık onuruna hizmetini anlatıyor.

  Diyanet İşleri Başkanı Prof.Dr.Mehmet Görmez, modern zamanlarda darbe alan insanlık onuru teması ile alakalı bir açıklama yayımladı:

  "Geride bıraktığımız yüzyıl, daha şimdiden insanlık onurunun had safhada zedelendiği talihsiz bir zaman dilimi olarak anılmaktadır. Ayrımcılık, ötekileştirme, ırkçılık, şiddet, işkence, terör, savaş, gelir adaletsizliği, zulüm, sömürgecilik, eğitim eşitsizliği, emeğe saygısızlık, istismar, kürtaj, açlık ve kıtlık gibi onur kırıcı küresel sorunların kıskacındaki insanlık, tarihte görülmemiş bir sınavdan geçiyor.

  Göğün kapılarına sırt çeviren insanoğlu, kendi eliyle ürettiği yapay sorunların açılmak bilmeyen kapıları önünde yorgun ve bitkin bir halde bekliyor. Bilim ve tekniğin son imkanlarıyla ürettiği en modern anahtarlar, kilitli kapıların açılmasında ona yardımcı olmuyor.

  Kendi ürettiğinin esiri olan insanlık, kendini hapsettiği karanlık zindanlardan çıkış yolları arıyor. Bu yüzden de özlediği aydınlığı, peşinde koştuğu idealleri ‘nerede' ve ‘nasıl' araması gerektiğini yeniden düşünmesi gerekiyor. İşte bu sebeple Kutlu Doğum Haftası münasebetiyle "Hz. Peygamber ve İnsan Onuru" temasının hem ülkemiz insanının hem de bütün insanlığın gündemine taşınması son derece önem arz etmektedir." ..

  Bilgi Kaynak : Risale Ajans  Yazar :gonlumungulu
  Mesaj: 1000+  Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group