Kaybolan eşyayı bulmak için okunacak dua

24 May 2012 | 23:04:19

Sayfa Konusu : Gönlümün Gülü bugunkü sayfa konusunda bazen birşeyler kaybedebiliriz bu bir kimlik veya cüzdan olabilir yada herhangi bir eşya veya gereç olabilir ve bu konuda kaybolan eşyayı bulmak için hangi duayı okumalıyız ,,
kayıp eşyası için okunacak dua , Kaybolan eşyayı bulmak için okunacak dua , kayıp eşyası bulma duası gonlumungulu sayfamızda..

Kaybolan eşyayı bulmak için okunacak dua :KAYIP BULMAK İÇİN OKUNACAK DUA

Hz. Ömer (ra)'in oğlu Abdullah şöyle buyurmuştur: Bir eşyasını kaybeden veya çaldıran kişi, iki rekât namaz kıldıktan sonra şöyle dua eder:

"Allâhümme rabbe'd-dâlleti ve hâdiye'd-dâlleti, rudde aleyye dâlletî bi kudretike ve sultânike. Fe in-nehâ min fadlike ve atâike."

ANLAMI: "Ey kaybolanların Rabbi ve kaybolanları ve yolunu kaybedenleri doğru yola kılavuzlayan Allah'ım! Kudretin ve saltanatın hakkı için kaybettiğim şeyi bana iade eyle. Çünkü bu senin fazl ve keremindendir." (Bostanu'l-Arifin; Bilal Eren, Açıklamalı Dua Hazinesi, s. 304)

Kaybolan, çalınan bir şeyi bulmak için, her gün yirmi beş kere, "Yâ câmi’annâsi li-yevmin lâ raybe fihi innallahe lâ yuhlif-ül mi’âd icma’ beyni ve beyne …" duasını okuyabilir. Buluncaya kadar okumaya devam eder. Noktaların yerinde, kaybolan şeyin ismini söylemelidir. (İbni Âbidin) Sorularla İslamiyetYazar :Sevdali1
Şu an sayfamızdasınız Kaybolan eşyayı bulmak için okunacak dua

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group