Üç Aylar Nedir 3 Ayların Fazileti

20 May 2012 | 12:26:57

Sayfa Konusu : Üç Aylar Nedir Bilgi , Üç Ayların Fazileti , 3 ayalrın önemi ve Üç Aylar Hakkında Bilgi Öğrenmek istiyorum , Üç Aylar Ne Demektir bilgi verirmisiniz ayrıca Üç Aylar Orucu Bilgi Verirmisiniz ve Üç aylar Hangileridir .

Üç Aylar

Her Yıl Hicri Takvimde Recep Ayının birinci günü Mübarek Üç Ayların Başlangıcı ve ardındaki diğer aylar Şaban Ayı ve bu aydan sonra Mübarek Faziletli Ay Ramazan Ayının başlamasıdır.

Üç Aylar Hakkında Kısaca Bilgi : Üç Aylar sonu Mübarek ramazan ayı ile biten rahmeti, bereketi ve mağfireti bol,
feyizli ve bereketli bir zaman dilimidir. Bu aylar, kameri takvime göre Recep, Şaban ve Ramazan aylarıdır.

Bu aylar; Dini duyguların yoğunluk kazandığı merhamet, şefkat, yardımlaşma ve dayanışma hislerinin doruk noktaya ulaştığı aylardır.

Bu aylar, töve etmenin affın, manevi arınamnın ve kendini yenilenmenin habercisi olan Regaib, Mirac, Berat Kandili, Kadir Gecesi ve Ramazan Bayramı gibi mübarek gün ve geceleriyle bereketli bir maneviyat mevsimidir.

Sevgili Peygamberimizi (S.A.V) bu aylarda her zamankinde daha çok ibadet eder ve şöyle dua ederlerdi: "Allah'ım! Recep ve Şaban ayını hakkımızda hayırlı kıl, bizi Ramazan ayına kavuştur." (Ahmed b. Hanbel, "Müsned" , 1,259 )

Bu aylarda yapılacak dualar, tevbe istiğfarlar, kalıcı iyilik ve hayırlar, sevinç kederlerin gönülden paylaşılması rabbimizin Katında fazlasıyla bulacaktır


Gönlümün Gülü
Rabbim bugünlere kavuşmayı bizlere her yıl kavuşmayı nasip etsin inşallah . Üç Aylar Hakkında Öneri ve Görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz. Selam ve Dua ile gonlumungulu.com webYazar :Sevdali1
20 May 2012 | 19:35:54

bu güzel faziletli ve önemli ayları namazla ibadetle kuranla geçirelim inş.

ayrıca site admininede teşekürler durmadan çalışıyor hergün yep yeni konularla ziyaretçilerine hizmet veriyor Tebessüm tşk.


_________________
___--- Dünya sürgün yeri bende sürgündeyim ---___


Yazar :dmg
20 May 2012 | 20:07:34

Allah razı olsun yorumlarınız için çok teşekürler.Yazar :Sevdali1
20 May 2012 | 20:15:29

[quote="Sevdali1"]Allah razı olsun yorumlarınız için çok teşekürler.[/quote]

amin cümlemizden inş.


_________________
___--- Dünya sürgün yeri bende sürgündeyim ---___


Yazar :dmg
Şu an sayfamızdasınız Üç Aylar Nedir 3 Ayların Fazileti

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group