Kutlu Doğum haftasında yapılacak ibadetler

15 Nisan 2012 | 22:18:21

Sayfa Konusu : Kutlu Doğum haftasında yapılacak ibadetler Hakkında Bilgi, kutlu doğum haftasında neler yapılmalı veya yapmalyız, kutlu doğum haftası ibadetleri bilgi, gönlümün, kutlu doğum haftasında okunacak dualar bilgi, kutlu doğum haftasında yapılması gerekenler ne yapmalı, gülü, kutlu doğum haftasında yapılacak ibadetler , ggülü.


O Alemlere Rahmet Alemler Ona Hasret .Konu : Kutlu Doğum haftasında yapılacak ibadetler Hakkında Bilgi

Sonsuz salât ve sınırsız selâm, Efendimiz Muhammed ( Sallâllâhu Aleyhi ve Sellem ) üzrene olsunki onun zâtı, âyât-ı tenzîliyyenin mehbiti, ahlâkı ise Hazreti Kur'ân'dan ibaret idi.
"Seni ancak âlemlere rahmet olarak gönderdik."
(Enbiya Suresi, 107

Yapılan hiçbir icraat, okunan hiçbir metin, anlatılan hiçbir kıssa O'nu tam manasıyla anlamaya elbette yeterli değildir.

Ancak bugün insanlığın içinde bulunduğu buhranlı ortamın en büyük nedeninin, O'nun tarif ettiği ve yaşadığı gibi yaşamamaktan kaynaklandığı en büyük bir gerçektir.

Bugün insanlar faiz bataklıklarında boğuluyorsa, aile binasında çatırdamalar varsa, ebedi yaşama arzusunun tatmini için eğlencelerle kendilerini uyutmaya çalışıyor ve bunlar gibi daha nice kaoslarla hayatlar karartılıyorsa bunların tek kurtuluşu O'nu tanımakla ve yaşadığı gibi yaşamakla mümkün olacaktır.

O yüzden bizler bugünleri fırsat bilmeli, O'nu tanımalı, anlamalı, O'nun gibi yaşamalı ve yaşatmalıyız.

Bugün bir fırsat, O'nu tanımaya bugün başlayabilirsin:

1. O'nun güzelliğinin kaynağı olan Kur'anı oku. Oku, çünkü tüm maddi ve manevi dertlerin dermanı O'nda. O'nu anlamadan, O'nunla yaşamadan hayat hayat değil.

2. O'nun hayatını oku. İnsanlara örnek olan hayatından bazı kesitleri ailenle ve yakınlarınla paylaş, Oku ve paylaş ki, O'nu örnek alan insanlar ancak bu dünyayı yaşanabilir yapabilirler.

3. O'nun hakkında bilmediklerini öğren. Öğren ki, O'nun hakkında hem kendi yanlışlarını, hem de başkalarının yanlış bildiklerini düzelt.

Özetle; oturacağız, bugün Peygamberimizin doğum günü, "Allah'ım! Bu mübârek günün yüzü suyu hürmetine ben söz veriyorum ki İslâmiyet'i öğreneceğim ve yaşayacağım." diyeceğiz. Peygamberimizin hayatının gayesi olan Kur'an'ı anlama gayretine gireceğiz. Sonra da Peygamber Efendimiz, ne yapmış, nasıl yaşamış, namazını nasıl kılmış, orucunu nasıl tutmuş, sıkıntılara nasıl katlanmış, nasıl duâ etmiş, Allah'tan neler istemiş, ümmetine neleri tavsiye etmiş, bütün bunları düşüneceğiz. O'nun hayatına dair yazılmış bir kitabı okuyacağız. Sonra da yaptıklarını kendimize örnek alıp hayatımıza katacağız; yâni sünnetine uyacağız.


****************************************************************
* Allahummesalli Alaseyyidina Muhammed Ve Ala Ali Seyyidina Muhammed . **
****************************************************************Yazar :Sevdali1
Şu an sayfamızdasınız Kutlu Doğum haftasında yapılacak ibadetler

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group