Site Menusü

Ziyaretçi Defteri

Abdest

Abdest

Namaz

Namaz

Beş Vakit Namazın Kılınışı

 Yemek Tarifeleri -!


Et Haşlama (4 kişilik)
Zorluk Derecesi : 1
Yapılış Süresi: 50 Dakika.
Gerekli Malzemeler ve yapılışı: malzemeler:

>> 2kg kemikli et (gerdan/kol veya but olabilir)
>> 2 baş kuru soğan
>> 1,5 tatlı kaşığı tuz
>> 1,5 litre soğuk su

hazırlanması:

eti kasabınıza parçalatıp haşlamalık olarak hazırlatın. etleri soğuk suyla yıkayıp sularını süzdürün, derin bir tencereye alın. (vaktiniz varsa normal yoksa düdüklü tencereye koyun.) 2 baş kuru soğanı soyup bütün olarak etlerin yanına koyun. 1,5 litre soğuk suyu ilave edin. (su etlerle yüze yüz olacak.) tencereyi kapağı aralık olarak yüksek ateşe oturtun. kaynamaya başladıktan sonra altını kısın. (kısık ateşte et suyunun rengi koyulaşıyor, yüksek ateşte et hemen kaynamaya başlayınca etin suyu daha berrak oluyor.) tencerenin üzerinde oluşan köpükleri kevgirle alın. eğer düdüklü tencere ise et pişirme ayarına getirip 15-20 dakika kadar pişirin. normal tencere ise altını kısıp kapağı hafif aralık bırakın. taşmaması için arada kontrol ederek yaklaşık 1 saat pişirin. piştikten sonra tuzunu ilave edip pilav eşliğinde sıcak servis yapın. et suyuna 1-2 damla limon suyu damlatılırsa daha lezzetli olur. (Portakal Ağacı Ekibine Teşekkür Ediyoruz)

yemekler
 


Eklenme February 13th 2009
Yazan: yemekler
Puan:
Hit: 14010
Dil:

Copyright © 2006 & 2017 Gönlümün Gülü , Tablet ve Masaüstü Bilgisayarlarından En iyi Görüntüyü  1280 x 1024 ekran çözünürlügüne ve Mobil Cihazlar için Chrome ile en iyi görüntü alabilirsiniz.

Web sitemiz PHP-Nuke (© 2003) kodlarına sahiptir. PHP-Nuke GNU/GPL lisansı altında dağıtılan ücretsiz yazılımdır.Adsense Gizlilik Politikası ve Şartları