Gönlümün Gülü, sayfamizda, Ettehiyyatu Duası,Ettehiyyatu Duası Okunduğu Yerler , Ettehiyyatu Duası Türkçe Anlamı , Ettehiyyatu Duası Arapça, Okunuşu bilgier sayfamızda öğrenelim

( Ettehiyyatu Duası)

Ettehiyyatü Duası : " Ettehiyyatu lillahi ves-salevatu vet-tayyibatu, esselamu aleyke eyyühen-nebiyyu ve rahmetullahi ve berekatuh, es-selamu aleyna ve ala ibadillahis-salihiyn. eşhedu enla ilahe illallah, ve eşhedu enne muhammeden abduhu ve rasuluh."


Ettehiyyatü Duası Anlamı : (Dil ile, beden ve mal ile yapılan bütün ibadetler Allah'a dır. Ey Peygamber! Allah'ın selâmı, rahmet ve bereketleri senin üzerine olsun. Selâm bizim üzerimize ve Allah'ın bütün iyi kulları üzerine olsun. Şahitlik ederim ki, Allah'tan başka ilah yoktur. Yine şahitlik ederim ki, Muhammed, O'nun kulu ve Peygamberidir.

Okunduğu Yerler: Namazların her oturuşunda okunur.


Ettehiyyatü Duası Arapça Okunuşu ;

Ettehiyyatü Duası

Bir Ayet : "Ey îman edenler! Sizden evvelki (ümmet)lere borç olarak yazıldığı (farz kılındığı) gibi, sizin üzerinize de Oruç tutmak yazıldı (farz kılındı)." (el-Bakara, 183).

 

 

Gönlümün Gülü Namaz Benzer Konular

Gönlümün Gülü Namazda Okunan Dualar sayfasında, Ettehiyyatu Duası hakkında bilgiler edindiniz , sayfa hakkında öneri ve yorumlarınız varsa ana sayfada ziyaretçi defterine yazabilirsiniz