• Ana Sayfa » Forumlar » Ne Zaman » 2017 Ramazan Ayı Başlangıcı Nedir
 • 8 May 2017 | 09:35:16

  Sayfa Konusu : 2017 Ramazan Ayı Başlangıcı Zaman Hakkında Bilgi yazı, Ramazan Ayı Orucu Başlangıç tarihi ve 2017 Ramazan Ayı Oruç Ne Zamandır Başlıyor Hakkında Bilgi Öğrenmek isitiyorum ayrıca Ramazan Ayıın Tarihi , Ramazan Ayı Hangi Gün Başlıyor bilgileri ayrıca 2017 zamanı cevap hakkında bilgiler ve diğer yılların tarihlerini gonlumungulu.com sitemizden öğrenmeniz mümkün.

  * Ramazan ( Orucu ) Başlangıcı : 27 Mayıs 2017 Cumartesi Diyanet Takvimi  Gönlümün Gülü

  Bu Yıl 2017 Ramazan Ayı Başlangıcı Ne Zaman :
  Ramazan Ayı Hakkında Kısaca Bilgi:Bu ayın Cenâb-ı Hak katında müstesna bir yeri vardır. Yüce Rabbimiz kendisine muhatap olarak seçtiği kullarına sonsuz rahmetinin en geniş tecellilerini bu aya tahsis eder. Başta Kur'ân-ı Kerim olmak üzere! Tevrat, Zebur ve İncil gibi diğer semavî kitapların da bu ayda indirilmiş olması, bu günlerin kıymet ve kudsiyetini artıran diğer bir husustur.

  Mü'minlere İlâhî bir ihsan olarak bu günleri birer güzel fırsat bilerek değerlendirme, Rablerine olan kulluk derecelerini gösterme, Ona muhatap olabilme gayreti içine girerek tam bir ihlâs ve şuurla ibadet ve taate koşarlar.

  Bu gayretin neticesi elbette karşılıksız kalmayacaktır. Oruç tutup, Ramazan ayını bir kulluk şuuru içinde geçirenler tatlı bir ânı yaşadıkları, huzura erdikleri gibi pekçok nimete de mazhar olurlar.

  Ubâde bin Samit anlatıyor:
  Ramazan ayının başladığı bir günde Resulullah Aleyhissalâtü Vesselam şöyle buyurdu:

  "İşte bereket ayı olan Ramazan geldi. Artık Allah'ın rahmeti sizi kuşatır. O ay, yeryüzüne bol bol rahmet iner. Günahlar affedilir. Dualar kabul olunur. Allah sizin iyilik ve ibadette yarışmanıza bakar da, bununla meleklerine karşı iftihar eder. Öyle ise kulluğunuzla kendinizi Allah'a sevdirin. Asıl bedbaht olan da, bu ayda Allah'ın rahmetinden nasibini alamayandır." et-Tergib ve't-Terhîb, 2:99.

  Ramazan her yönüyle bir ibadet mevsimidir. Her mü'min namazı, orucu, iyilikleri hizmetleri ve duâsıyla bu rahmet ve bereketten nasibini almaya çalışır. Bilerek veya bilmeyerek yapmış olduğu günahları için Allah'tan af diler. Rabbine niyazda bulunur.

  Ramazan Ayı Başlangıcı 2017 Yılı Tarihi
  Hicri Takvim ; 1 Ramazan 1438 Yılı

  Miladi Takvim ; 27 Mayıs 2017 Cumartesi Günü Mübarek Ramazan Ayı Başlangıcı dir.


  Mübarek Gün ve Geceler : 8877  Yazar :Sevdali1
  Mesaj: 1000+  Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group